היזהרו מהבטחות

היזהרו מהבטחות!

אחד הדברים שצריכים להנחות אתכם בבחירת עורך דין פלילי במרכז היא לדעת להיזהר מהבטחות.

לא תמיד הדברים תלויים בידיו של עורך הדין המייצג אתכם, למרות הניסיון והיכולות הגבוהות שלבטח יש לו, הוא יכול לפעמים להבטיח דברים לא ריאליים.

הסיבה לכך שצריך להיזהר מהבטחות היא שבכל הליך פלילי יש לא מעט משתנים שקובעים כיצד יגמר ההליך, לא ניתן לקבוע מהם התוצאות הסופיות וזאת כי מכיוון וגם במהלך החקירה יכולות לעלות עדויות וראיות חדשות שאלו יכולות להשפיע על התיק כולו.

באם הוגש כתב אישום והתיק הגיע לדיון בבית משפט, צריך לקחת בחשבון כי לכל שופט קיימת ראיית עולם והשקפה שונה, ישנם שופטים יות רמקלים בסוגי עבירות שונים וישנם שופטים שרואים כל חומרה ועבירה גדולה כקטנה ושופטים לפיה.
המסקנה הברורה העולה במקרים כאלו היא כי גם מיהו השופט העומד מולכם יכולה להכריע את סיומו של הליך פלילי.

נכון לומר כי בכל מקרה קיימת הזכאות לערער על כל החלטה שתובא בפני שופט אחר, אך המציאות בישראל מראה כי המתנה לערעור יכולה להימשך זמן רב, עד להמתנה למשפט חוזר לערעור יכול הנאשם לבלות במעצר בית וכל זה מוסיף על הלחץ והמתח הנפשי בו הוא מצוי.

איך תיזהרו מהבטחות ותדעו מה נכון

עורך דין פלילי טוב יגלה קודם כל גמישות בתיק, הוא יבחן אותו לעומק וידע כיצד להתמודד עם השופט העומד מולו.

יתרון נוסף ומובהק הקיים במקרים כאלו הוא הניסיון, עורך דין וותיק ידע מיהו השופט מולו הוא עומד ומהי החשיבה שלו, זאת לאחר הכירות עם עם תיקים רבים, בזכות ההכרות הקודת יפעיל עו"ד את כל השיטות בהם הוא עובד בכדי לדעת ולהשפיע על השופט.

היזהרו מהבטחות

גם אם מדובר על עורך דין מקצועי שאינו מכיר את השופט, הוא יבצע מחקר אודות תיקי עבר שהוא ביצע, מה היו ההחלטות הקודמות שלו במקרים דומים, עורך דין שיראה שאותו שופט לא יטיב עם הלקוח שלו פשוט מאוד יעדיף להגיש דחייה ולעשות את כל המאמצים להגיע לשופט שמטיב עם הנאשם במקרים דומים.

היזהרו מהבטחות במיוחד שמדובר על מקרים של שהם ברמת דיני נפשות, כל עורך דין חייב לקחת בחשבון שעבור הלקוח שלו גם הדבר הפשוט ביותר הוא ברמת דיני נפשות, אין להקל ראש בבחירה ואין להאמין לכל הבטחה שמקבלים.

גם אם קיימת היכרות של השופט הדברים צריכים להיות בערבון מוגבל, הרי מדובר על בנאדם וגם הוא יכול לשנות את דעותיו ולבחון כל מקרה לגופו בגישה שונה.

לא רק עורך הדין והשופט קובעים

לא הכל תלוי בעורך הדין המייצג אתכם ובשופט מולו תעמדו, ישנו עוד גורם נוסף שמטפל בתיק והוא התובע המשטרתי, ככל שהתובע מכיר את התיק והשקיע בו זמן ומחשבה, והצליח להביא ראיות מתאימות התיק יוכרע בהתאם, ברוב המקרים אנו עדים למקרים בהם לא בוצעה מספיק הכנה מצד התובע והוא לא התכונן בצורה הטובה ביותר למערכה ואנו בתור עורכי הדין יודעים לזהות את החולשה הזאת ולפעול בהתאם.

העדים שנמצאים על הדוכן 

לא כל הראיות צריכיות להיות "על הנייר" במקרים בהם אין ראיות עדים הם אלו שיהוו את התחליף לכך לצורך טיפול בתיק.
עורך דין פלילי עומד מול אותם עדים ובזכות היכולות שלו לנתב למקומות אליהם הוא רוצה להגיע הוא יכול לגרום לגרסאות העדים לקרוס בדוכן העדים, אותן גרסאות שלפיהן הוגש כתב האישום הפכו להיות גרסאות לא עינינות וזאת בזכות היכולות של עורך הדין.

לסיכום

לא תמיד הכל תלוי בידיו של עורך הדין, למרות שיש לו השפעה רבה ונמדדת היכולת שלו במספר אופנים וגורמים מולם הוא עומד.
ככל שעורך הדין יותר מקושר ומכיר את העולם ואת הגישה הנכונה לכל אחד מהגורמים הוא ידע איך לתמרן את כל הגורמים בכדי להצליח להשיג תוצאה מיטבית ללקוח שלו.

מידע נוסף

מה נחשב לאלימות

בכדי לדעת מה נחשב לאלימות יש צורך לבחון את המקרה, להבין את המהות ואת מה שעומד מאחורי הדברים, אך לא פעם קיימת הפרדה ברורה בין

קרא\י עוד »

קבלת דבר במרמה

2.2.1 יסודות העבירה של קבלת דבר במרמה מתוך : פ 29739-07-17 נוי: " סעיף 415 לחוק העונשין, קובע כעבירה קבלת דבר במרמה: "המקבל דבר במרמה,

קרא\י עוד »

ניצול יחסי מרות

ניצול יחסי מרות הם ניצול של מעמד בתפקיד בכיר, או במקום בו לאדם יש שליטה על אדם אחר, ומתוך תפקידו או מעמדו הוא מנצל את

קרא\י עוד »
לייעוץ 052-2332651 דילוג לתוכן