אדטו מוטי עו"ד פלילי
 
חפש
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש לך שאלה משפטית? זקוק לייעוץ? שאל שאלה וקבל ייעוץ עוד היום! מלא את פרטייך וע"וד אדטו יחזור אלייך.
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
 
 
* טלפון:
 
 
 
  אימייל:
 
 
 
  השאלה שלי:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עורך דין צבאי

 
 

עורך דין לענייני צבא:


הטיפול בתיקים פליליים בצבא דורש עורך דין פלילי בעל ידע ניכר במשפט פלילי הצבאי, המשפט הצבאי הוא למעשה - משפט פלילי "רגיל" בדגשים של המערכת הצבאית !

הדגשים חשובים במיוחד בשאלות הענישה כמו גם המיוחדות של חקירות  מצ"ח.


עורך דין פלילי מוטי אדטו– עם ניסיון של 17 שנה בדין הפלילי.

בעל רישיון לייצוג צבאי מזה שנים רבות.

ייצוג בהליכים פליליים רבים בבית הדין הצבאי.

בזכות ידיעותיו במשפט הפלילי הצליח עורך דין פלילי מוטי אדטו להוביל לשינוי ושיפור המצב בתיקים צבאיים עד כדאי להגיע לזיכוי ממלא האשמות הפליליות וכמובן ענישה מקלה ביותר במקומות אחרים.


 

ייצוג של עורך דין צבאי בעבירות פליליות של חיילים

 
האתר דן ומשרד עורך דין פלילי אדטו מוטי מטפל בעבירות פליליות של חיילים (חוק השיפוט הצבאי) חיילים במהלך השירות הצבאי בסדיר, קבע, מילואים ואזרחים עובדי צה"ל - הנזקקים לעורך דין צבאי פלילי.

הכול מטופל בזיקה לשרות הצבאי וכן עבירות פליליות שנדונות בבתי הדין הצבאיים, אתר זה אינו דן כלל בעבירות ביטחוניות של תושבי ה"אזור" - תושבים ערבים של יהודה ושומרון וחבל עזה.

יודגש:

עורך דין פלילי  מוטי אדטו  שרת בצה"ל שרות קרבי, כיום משרת במילואים קרבי, לאור זאת, המשרד גם אינו מטפל במקרים של רצון להפסיק את השרות הצבאי – המטרה בייצוג הוא זיכוי/הקלה בעונש – הייצוג הוא בכול קשת העבירות הפליליות מעריקות דרך חוק העונשין כולו בהתמקדות בעבירות סמים ומין בצבא.
 
 
 
עורך דין צבאי
 
 
 

המערכת המשפטית בצבא

 
בנוסף למערכת הפלילית ה"אזרחית" קיימת מערכת פלילית נוספת שנועדה למשרתים בכוחות הביטחון ובצה"ל - או בזיקה לכוחות הבטחון.

הסיבה למערכת "הנוספת" היא המיוחדות של השרות בצבא יחסית לחיים האזרחיים - הדבר קיים בכול מערכת צבאים שהי - הדין הצבאי בא על מנת להיות מסוגל לראות את המיוחדות של החיים בצבא - תוך הגשמה של עקרונות הצבא ערכים וצורת שליטה אלו מכוונים על ידי ובאמצעות המשפט הצבאי.


למערכת הפלילית בצבא שתי שלוחות אחת המטפלת בבעיות משמעת פנימיות והיא בנויה על מפקדיו של החייל - שם ניתנת למפקדים סמכויות ענישה מסוימות - מוגבלות למדי (במרבית הזמן).

ראוי לדעת, מרבית המפקדים אינם משפטנים והמערכת הענישה הפנימית מטרתה אכיפה של כללי התנהלות ופיקוד בצבא - במרביתם של התיקים החייל יסביר את עצמו והענישה מוגבלת מראש - כאן אין צורך בעורך דין צבאי בד"כ.

(ראוי לציין סמכותם של המפקדים לשלוח חייל לכלא נדונה בימים אלו מחדש בייחס לשאלה האם נכון שהסמכות תהה כל כך נרחבת).


בנוסף קיימת מערכת משפטית פלילית צבאית עם בתי משפט נפרדים ("בתי דין צבאיים"), בתי הדין הצבאיים מובחנים מהמערכת הכללית, מערכת בתי הדין הצבאיים נועדה לאכיפת הדין הפלילי כנגד וכלפי חיילים בסדיר קבע ומילואים ואנשים בזיקה אליהם ולצה"ל - בדגשים הרלוונטיים לצה"ל למשמעת ולשירות בצה"ל.

 מטרת מערכת בתי הדין הצבאים היא אכיפת הסדר בצבא וזאת באמצעות טיפול בעבירות צבאיות ועבירות פליליות בצבא שנעשות בזיקה לצה"ל או לשירות הצבאי או, של משרתים בצבא - ע"י חיילים בסדיר, בקבע או במילואים.

כאן נידרש החייל לדאוג לעורך דין צבאי פליליעבור עצמו - אם לא יעשה כן הצבא ימנה לו עורך דין מטעמו (כמו בסנגוריה הציבורית)..

להגשמת הכלים של מערכת המשפט הצבאית למערכת יש זרוע חקירות ושליטה ושמה המשטרה הצבאית החוקרת - מטרתה הבאת ראיות, עצירת חשודים, יכולת להפעיל את החוקים ועוד.

הדין הצבאי דן במגוון עבירות הן במהלך השרות והן בזיקה אליו.

_______________________________________________________________________________________________


אירוע פלילי - בזיקה לצה"ל:

המילה "זיקה" היא מילה רחבה ביותר, ומונעת לא פעם מהשאלה מה המערכת הצבאית "חושבת" על אירוע מסוים ועד כמה קשור אליה האדם עצמו (אזרח עובד צה"ל לדוגמא), כך ששינוי הזיקה יכול לשנות (אין קשר לעבודתו ולצה"ל) את "רצון" המערכת הצבאית להענשה ולמיגור סוג העבירה הפלילית המסוימת שנמצאת מולה ברגע זה.

שאלת הזיקה לצה"ל ולדין הצבאי חשובה ביותר, לאור מגמת החמרה שקיימת במערכת בתי הדין הצבאית, כך שביטול הזיקה או יצירת זיקה במקרים אחרים יכול לשנות באופן מהותי ביותר את התוצאה הסופית בתיק הפלילי.

גם בתיך הדיונים הפחתת הזיקה לצה"ל תוביל את העורך דין הצבאי הפלילי להפחתה ניכרת בענישה.
_______________________________________________________________________________________________


 

ראוי לדעת תוצאות ההרשעה בבית הדין הצבאי יכול המשיך גם לאזרחות באופן שבשפיטה בבית הדין הצבאי בנוסף על הסכנה הברורה מעונש היא העובדה שבעבירות מסוימות ממשיך הרישום הפלילי לחול גם באזרחות - מה שפוגע ביכולתו של החייל לשעבר להשתלב בחברה ובעבודה בהמשך חיו.   

היינו המציאות של רישום פלילי חייב להיות אל מול עיני האדם שמועמד לדין במערכת הצבאית.

נסיבה זאת היא המרכזית בהשגת ייצוג משפטי על ידי עורך דין צבאי - גם בעבירות קלות יחסית שמגיעות לבית הדין הצבאי.
_______________________________________________________________________________________________


הימנעות מהרשעה בצבא:

במקרים בהם נימצא הנאשם אשם, במערכת האזרחית, יתכנו מקרים בהם התיק יסתיים לו ללא הרשעה בדין.

בצבא יש מסלול של פליליות נמוכה יותר שבאה לספק כלי מקביל לכלי של האזרחות !

בעבר הרשעה בתיק סמים בצבא הייתה נרשמת כמו כל הרשעה באזרחות- אבל  - באזרחות בסמכות בית המשפט לגזור עונש ללא הרשעה במקרים המתאימים לכך - כך לא יפגע עתידו של הנאשם - בצבא הסמכות היא של פליליות מוגבלת - וזהו נושא קריטי שכן הבחנים שונים לחלוטין ! 

רישום פלילי מופחת: 

תיקון 63 לחש"צ שם נקבע - "רישום פלילי מופחת" בבית הדין הצבאי.

רישום שזה ימחק בזמן קצר הרבה יותר מהמרשם של העבירות הפליליות ה"רגילות" (5 שנים).

המטרה הייתה ליצור הליך כמו "אי הרשעה" מהמשפט האזרחי הפלילי.

ראוי לציין החוק החדש אינו רק הקלה - ובלי תשומת לב ציבורית הוא יצר גם החמרה במספר נקודות, לדוגמא, החוק החדש יוצר גם החמרה בנושא של "סירוב להיבדק" לגילוי סמים.

אם עד התיקון היה מדובר בעבירה צבאית טהורה כמו סרוב פקודה, הרי במרבית המקרים כיום מדובר בעבירה פלילית בעלת רישום מופחת - אבל רישום.

בית הדין הצבאי - חשיבות הנושא בתכנון הענישה:

נושא זה מעלה את חשיבות קביעת העבירות במשא ומתן - הרי מה שקובע הוא הרישום של העבירה בסיום ההליך הפלילי ולא כתב האישום המקורי - שכן כידוע העברת תשומת הלב לנקודה זאת מאפשרת מרווח ניכר בעת סיום התיק הפלילי בהסדר להיכנס לכיוון של פליליות מופחתת.
_______________________________________________________________________________________________במערכת החוץ צבאית מתקיים שימוע לפני הגשת כתב האישום.

ב 98% מהמקרים אם לא למעלה מכך מדובר בשימוע בכתב.

במערכת הצבאית, לא פעם, מתקיים הליך שלפני הגשת כתב האישום ואחרי סיום החקירה - אז ניפגש הסנגור הצבאי עם הפרקליטות הצבאית ויחדיו הם מנסים לגבש את ההסכמות ואת הטענות - בשים לב לחייל שלפנינו ולמטרותיו - פעם יוגש כתב אישום מוסכם, פעם לא תהנה הסכמות, פעם המדינה תחליט להפנות להליך משמעתי ופעם תסגור את התיק הפלילי (יתכנו גם השלמות חקירה ואז החלטות) !

זהו מהלך שבאזרחות יתקיים רק לאחר הגשת כתב אישום. (לא מדובר בשימוע אלא הליך שהוא כמו הליך של אחרי שימוע אזרחי). כאן זהו הליך משמעותי ביותר של העורך דין המכיר את המערכת הצבאית - ופועל כעורך דין צבאי - במורכבות המיוחדת של המערכת.

מהלך זה חשוב ביותר ומאפשר לצדדים לסכם את המחלוקות ובכך למנוע אפשרות שבית הדין הצבאי ייחשף לכתב אישום חמור בהרבה  מה שיכול להוביל להחמרה בהמשך.

ראוי לציין - לפני הגשת כתב האישום - יש אפשרות לצלם את החומר כך שהפגישה הנ"ל לא תהה בחלל ריק ! (כמובן גם להביא חומרים נוספים שנאספים מתחילת החקירה).
_______________________________________________________________________________________________


עדיין קשה לדעת  כיצד ישפיע חוק הרישום הפלילי החדש 2011 על מוסד החנינה בצבא, אולם, ליפני החוק חיילים שהורשעו ונענשו לדוגמא לעונש מאסר בגין שימוש אישי בסמים, נהגו להגיש בקשת חנינה, בסיום השרות בצה"ל, אם לאחר כשנה/שנה וחצי מהשחרור וסיום התנאי אין רישומים נוספים הם זכו להמלצה מקצינת חנינות בצבא מה שהוביל לביטול ההרשעה לחלוטין.

באופן שזאת נמחקה כליל מהרישום. 

המציאות זאות הוגשו בקשות רבות ביותר לחנינות - שכן השפעת הרישום על החיים היא קשה ביותר !
_______________________________________________________________________________________________


לצורךהייצוג בבתי דין צבאייםדרוש אישור מיוחד (בנוסף לרישיון עריכת דין).

עו"ד אדטו מוטי הוא בעל רישיון עורך דין פלילי צבאי ולכן רשאי לייצג בבתי דין צבאיים.

הידע הנדרש:

הידע הנדרש הוא הדין הפלילי !
הדיונים, בבית הדין הצבאי, מתנהלים באופן דומה למדי לבית המשפט ה"אזרחי" השוני נימצא בדגשים של ענישה וכו - ולא בדין עצמו - לכן חשוב שעורך הדין המייצג בצב"ל יהיה עורך דין המומחה לדין פלילי.

ראוי לציין שופטים רבים של המערכת הצבאית הם שופטים אזרחיים "טהורים" שמבצעים שרות מילואים במערכת הצבאית !

_______________________________________________________________________________________________


מדיונית הצבא ביחס לסמים (מרבית העבירות סמים קלים) שונה באופן מהותי מהמדיניות במערכת המשפט ה"אזרחית"  -המטרה כאן היא מלחמה ללא פשרות בכול שימוש בסם - אפילו יחשב זה לנסיבות אזרחיות !
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתבכת בפלילים? זומנת לחקירה במשטרה? קיבלת כתב אישום? מחפש עורך דין פלילי? הפנייה הינה ללא כל התחייבות, מלא פרטים ונחזור  אליך בהקדם!
 
השדות המסומנים ב- * הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
 
 
* טלפון:
 
 
 
  אימייל:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חירום - פלילי:
 
052-23-32-651
(במקרים דחופים 24 שעות ביממה)
 
 
 
סניף בירושלים
 
רחוב בית הדפוס 12 - גבעת שאול - ירושלים.
טל': 6525-045 - 02 נייד: 052-23-32-651
‪Google+‬‏
 
 
 
סניף בתל אביב
 
רח' מנחם בגין 65, תל אביב
טל': 508-95-77 - 03
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZAP Group בניית אתרים