איך לבחור עורך דין פלילי

ברגעים של מצוקה משפטית עולה השאלה איך לבחור עורך דין פלילי, במיוחד שמדובר על האדם הנורמטיבי.

אחד שאינו יודע ומכיר את העולם הפלילי ולא יודע עד כמה חשובה בחירה נכונה של עורך דין פלילי.

בשביל שתוכלו לבחור נכון את עורך הדין שייצג אתכם בתחום הפלילי, הכנו לכם רשימה של דגשים שצריכה להנחות אתכם.

חשוב מאוד לא להקל ראש בבחירת מי שיהיה המייצג שלכם, לעיתים ייצוג לקוי לגרום לנזק רב ויש מקרים בהם עדיף להיות לא מיוצג כלל מאשר לקבל ייצוג לקוי.

הדגשים לבחירת עורך דין פלילי מומלץ

  • מומחה בתחום הפלילי :

מיד עם סיום לימודי המשפטים (במכללה או אוניברסטיה) ניגש כל בוגר למבחני לשכה, לאחר עמידה במבחנים אלו מתבצעת התמחות בתחום מסוים, יש כאלו הבוחרים להתמחות הפלילי ויש תחומים רבים אחרים בהם כל אחד בוחר להתמחות.
העדיפות היא תמיד לבחור בעורך דין שמומחה בתחום מסוים ומכיר אותו על בוריו מאשר בחירת עו"ד שעושה קצת מכל דבר.

  • תתי התמחויות :

כשזה מגיע לנושא הפלילי, בתחום זה קיימות לא התמחויות ויש תתי התמחויות, ישנם עורכי דין פליילים המומחים בעיקר בתחום עבירות מין, ואל מולם עורכי דין העוסקים בעיקר בתחום עבירות סמים, אלימות במשפחה ועוד.
מכאן ישנם משרדים רבים בהם יש מספר עורכי דין פליליים ולכל אחד מהם התמחות ספצפית ייחודית לו, משרד כזה יכול לתת לכם את הפתרון הטוב ביותר.

  • רישיון לעריכת דין :

שלא כל מקום לשאלות נוספות, ייצוג על ידי אדם שאינו בעל רישיון לעריכת דין הוא מסוכן, מעבר לכך שמדובר על עבירה אם אדם בוחר לייצג לקוח שאין ברשותו רישיון לעסוק בתחום.

איך לבחור עורך דין פלילי

  • ההבנה שהתחום עוסק בדיני נפשות :

אחד הדברים החשובים ביותר שצריכים להנחות כל עורך דין הוא ההבנה כי מדובר על דיני נפשות.

ישנם אנשים נורמטיבים רבים שביצעו מעשה שאינו נראה להם כמעשה פלילי חמור, לאחר מכן מתחילה חקירת משטרה שלפעמים מטרתה היא פשוט להביא נאשם ולהרשיע אותו מאשר חקירת האמת כולה.

במקרים כאלו שאדם אינו כיצד להתנהל הוא מיד ניגש לבחור עורך דין שרק נמצא בתחילת תדרכו, אותו עורך דין עלול לעשות טעויות רבות על גבו של אותו אדם שבמקרים יכול להיות חף מפשע.
במקרה כזה עדיף להיות ללא ייצוג כלל מאחר והגשת ערר לאחר מכן יכולה להיות מורכב וקשה אף יותר.

  • ליווי צמוד לאורך כל הדרך :

עורך דין טוב הוא לא רק כזה הבקיא בכל החומר המשפטי, מאחר ואת הפערים האלו כל אחד יודע להשלים, עורך דין טוב צריך ללוות אתכם לאורך כל הדרך.

לדעת ולהיות קשוב באם מתגלות ראיות חדשות היכולות לזכות את האדם, לעקוב אחרי התנהלותו ולהכין אותו לכל מצב אפשרי ולכל תרגילי החקירה אותם יכולה לבצע המשטרה.

הליווי הצמוד לא מסתיים רק באיסוף חומרים חדשים, אלא פתיחות מלאה ומתן הרגשה ללקוח שתמיד הוא יכול לפנות ויש לו אוזן קשבת ומקצועית.

 

 

 

מידע נוסף

מה נחשב לאלימות

בכדי לדעת מה נחשב לאלימות יש צורך לבחון את המקרה, להבין את המהות ואת מה שעומד מאחורי הדברים, אך לא פעם קיימת הפרדה ברורה בין

קרא\י עוד »

קבלת דבר במרמה

2.2.1 יסודות העבירה של קבלת דבר במרמה מתוך : פ 29739-07-17 נוי: " סעיף 415 לחוק העונשין, קובע כעבירה קבלת דבר במרמה: "המקבל דבר במרמה,

קרא\י עוד »

ניצול יחסי מרות

ניצול יחסי מרות הם ניצול של מעמד בתפקיד בכיר, או במקום בו לאדם יש שליטה על אדם אחר, ומתוך תפקידו או מעמדו הוא מנצל את

קרא\י עוד »

היזהרו מהבטחות

היזהרו מהבטחות! אחד הדברים שצריכים להנחות אתכם בבחירת עורך דין פלילי במרכז היא לדעת להיזהר מהבטחות. לא תמיד הדברים תלויים בידיו של עורך הדין המייצג

קרא\י עוד »
לייעוץ 052-2332651 דילוג לתוכן